Atjaunot paroli

Templis

1990. gadā 5. novembrī Krišjāņa Barona ielā 56 uzsāka Dievību Gaura Nitai godināšanu templī. Sākumā altārzāle atradās otrā stāvā (kur pašlaik ir ēdnīca Rāma), bet pēc remonta  kalpošana Dievībām turpinājās pirmajā stāvā (kur pašreiz ir kafejnīca Rāma). 1993. gadā uz Džanmāštami svētkiem tika atvērta jauna altārzāle pirmajā stāvā. Laikā no 2011. gada līdz 2012. gadam zālē tika veikts kapitālais remonts.

1990. gadā sāka darbību misija "Dzīvības ēdiens". Mazā virtuvē otrajā stāvā bhaktas katru dienu gatavoja 2000-2500 prasādam porciju! Līdz šai dienai ir izdalītas vairāk kā 3 000 000 bez maksas prasādam porcijas!

Visus šos gadus turpinās kalpošana Gaura Nitai Dievībām, Harināmas, Namahatas, lai cilvēki izjustu mīlestības vēsti, kas tika dota pirms 500 gadiem Navadvīpā (Kunga Čaitanjas atnākšanas vieta).

Pirmsākumi

Svētajos rakstos Kungs saka, ka tad, kad uz zemes vairs nepilda reliģijas principus, Viņš nonāk uz zemes Pats ar saviem pavadoņiem vai sūta Savus Pārstāvjus. Tā tas notika pirms 500 gadiem, kad uz zemes nonāca Pats Kungs Čaitanja ar savu tuvāko pavadoni Kungu Nitjānandu. Viņi mācīja dziedāt svētos vārdus, lai piepildītu pasauli ar mīlestību. Un Šrīla Prabhupāda šo mīlestības mācību aizveda uz Rietumiem. Viņš tulkoja svētos rakstus angļu valodā, mācīja godāt Dievu templī, dziedāt skaistas dziesmas, kā arī ar mīlestību gatavot dievišķo ēdienu — prasādam.

Rīgā šo mīlestības mācību 1979. gadā atveda pirmie bhaktas no Krievijas. Sākās pirmās Harināmas (svēto vārdu dziedāšana uz ielām), pirmās Namahatas, kur mācījās gatavot ēdienu, kas satur nevardarbīgā ceļā iegūtos produktus, kā arī apguva svētos rakstus. Drīz grāmatas tika tulkotas latviešu valodā.

Tie bija grūti laiki — pirmiem bhaktām, kuri piedalījās Harināmā vai Namahata programmās, bija jāņem līdz pases, jo kuru katru brīdi varēja nokļūt milicijā vai Valsts drošības komitejā. Grāmatas tika drukātas pagrīdē dažādās vietās. 1989. gadā Krievijā un Latvijā tika reģistrēta ISKCON biedrība un līdz ar to Rīgā, mazā dzīvoklītī Juglā sākās Dievību Gaura Nitai godināšana svētdienas programmās. Telpas bija šauras, bet plāni lieli. 1990. gadā notika pirmā Ratha Jatra, kas sākās Juglā un noslēdzās Vērmaņdārzā.